+48 NOT

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą
Wyrażam zgodę na przetwadzanie moich danych osobowych. Pełna treść klauzuli

SPECTRUM DEVELOPMENT

Firma deweloperska Spectrum Development jest spółką z grupy Spectrum Holding.  Ma już 15-letnie doświadczenie w budowie mieszkań i budynków usługowych na terenie Wrocławia, a holding, do którego należy, zajmuje się wykonawstwem budowlanym od 1989 r.  Pierwotnie jako firma o nazwie Zakład Obsługi Budownictwa zarejestrowana w Wałbrzychu, przedmiotem naszej działalności była kompleksowa obsługa inwestycji budowlanych począwszy od projektowania po roboty budowlane i nadzór nad procesem inwestycyjnym. W tym okresie zrealizowaliśmy wiele obiektów w systemie generalnego wykonawstwa "pod klucz", wśród których najważniejsze to:

  • Ekspozytura BZ S.A. w Wałbrzychu
  • Ekspozytura BGŻ S.A. w Wałbrzychu
  • Biurowiec WAMAG S.A. w Wałbrzychu
  • Biurowiec TP S.A. w Wałbrzychu
  • Biurowiec DZT S.A. w Wałbrzychu
  • Hotel Rivendel w Szczawnie Zdroju
  • Sala widowiskowo-kinowa w Boguszowie Gorcach

Grupa Spectrum skupia dziś 8 spółek o łącznym kapitale zakładowym, przekraczającym 130 mln zł. Oprócz działalności deweloperskiej zajmuje się również wynajmem własnych obiektów magazynowych i produkcyjnych na terenie Dolnego Śląska i pod Warszawą. Niedawno zakończyła budowę gmachu przeznaczonego w całości na usługi medyczne (Spectrum Medical), w którym dziś przyjmują pacjentów czołowi specjaliści z branży medycznej. Z kolei spółka Spectrum Galerie rozpoczyna budowę galerii handlowej w centrum Bolesławca. W ramach nowych wyzwań firma Spectrum realizuje właśnie swą pierwszą inwestycję nad polskim morzem, w uroczej miejscowości Łukęcin, pomiędzy Międzyzdrojami a Kołobrzegiem. Przeznaczono w niej na sprzedaż 60 wykończonych apartamentów z ogródkami, a także kilka ekskluzywnych apartamentów w adaptowanym dworku myśliwskim z lat międzywojennych, usytuowanym 300 metrów od brzegu Bałtyku. W planach na kolejne lata jest budowa osiedli na pozyskanych już działkach w innych nadmorskich miejscowościach,  w tym w Mielnie i w Juracie.

W obrębie budownictwa mieszkaniowego Spectrum Development wzniosła we Wrocławiu kilkanaście budynków wielorodzinnych. W tym osiedle przy ul. Wandy Rutkiewicz (220 mieszkań) i ostatnie przy ul. Łubinowej (330 mieszkań).

 

Na koniec warto dodać, że Spectrum jest znane we Wrocławiu ze wspierania sportu, w tym piłki nożnej. Spółka jest współinwestorem i sponsorem największego w naszym kraju obiektu piłkarskiego ze sztuczną murawą – Olimpijski Football Club, który został wybudowany przez nią na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

 

 

Do dnia dzisiejszego wybudowaliśmy łącznie ponad 600 mieszkań i kilkadziesiąt lokali usługowych.